English
Česky
GeCon - blokování www, statistiky, sdílení,...

Sledujte co se děje u Vás v síti!

PowerPointovou prezentaci si můžete stáhnout ZDE
PDF popis GeCona naleznete
ZDE
Další informace na telefonu 602 81 82 80 nebo mailu
motl@lizard-sw.com

GeCon ServerGeCon - blokování www stránek
Blokování www stránek pomocí GeCona je velmi jednoduchá záležitost. Stačí pouze zapnout ovládací aplikaci GeCon app, přihlásit se pomocí vašeho přiděleného jména a hesla. Ve stromu počítačů určité skupiny si vyberete počítače pomocí zátržítek a zvolíte politiku blokování. Blokovat můžete podle následujících scénářů:

1) povolit vše - počítače s touto politikou nemají vůbec omezený internet a dostanou se na všechny stránky v internetu bez omezení

2) blokovat vše - počítače s touto politikou nemohou prohlížet žádné webové stránky

3) povolit vše s vyjímkami
- obsah internetu je povolen celý, až na stránky, které jsou v seznamu zakázaných, na které je přístup zakázán

4) blokovat vše s vyjímkami
- obsah celého internetu je zablokován, až na vyjímky, které jsou v seznamu povolených stránek, uživatel se tudíž dostane pouze na ty stránky, které jsou v seznamu

Takzvané Blacklisty (nebezpečné stránky) a Whitelisty (bezpečné stránky) si uživatel může vytvářet vlastní dle svého uvážení, nebo může použít blacklist vydávaný společností Lizard Software s.r.o.

Blokování stránek probíhá na základě přímého odchytávání komunikace klientského zařízení (počítač, mobil, tablet,...) serverem GeCon. Z tohoto principu vyplývá, že na klientská zařízení se neinstaluje žádná aplikace a blokování je tak multiplatformní (funguje na každém PC, Telefonu, Tabletu... nezávisle na operačním systému)

GeCon login Blokování www stránek

GeCon - statistiky přístupů na www stránky
Jelikož veškerý internetový provoz v síti prochází skrz GeCona, GeCon je schopen z tohoto provozu vysledovat, který počítač a v jakou dobu odeslal požadavek na jakou WWW stránku. V praxi tak lze zobrazit statistiku přístupu na jednotlivé www stránky za jednotlivé počítače, telefony, tablety. Z těchto statistik lze jednoduše vyčíst přesnou URL adresu webové stránky, kterou uživatel navštívil, datum a čas načtení této stránky a dobu setrvání na této stránce. Tyto statistiky lze zobrazit pomocí koláčového grafu nebo pomocí tabulky. Tabulku a graf je pak možno exportovat do EXCELU. V EXCELU jsou data o jednotlivých počítačích / uživatelích zobrazeny vždy na jednotlivých listech pojmenovaných podle užvatelů, čímž jsou data mnohem přehlednější.

GeCon - stratistiky - koláčový graf GeCon - statistiky - tabulka

GeCon - export do excelu


GeCon - proxy-cache

GeCon funguje i jako tzv. proxy-cache server. To znamená, že veškeré stránky, které uživatelé v síti navštíví, se uloží do paměti GeCona. Při opětovném požadavku na stránku (například od jiných uživatelů v síti), se tato stránka v paměti pošle uživatelů z paměti GeCon serveru. GeCon pouze zkontroluje případné změny obsahu stránky, které pošle také, aby uživatelé dostali stránku vždy v aktuální podobě. Díky této technologii je možné ušetřit velmi významnou část přenosového pásma připojení k internetu, což v praxi uživatelé poznají výrazným zrychlením práce na internetu (rychlejší načítání www stránek, rychlejší stahování souborů,...).
GeCon je schopen ukládat do své paměti i soubory do velikosti 500Mb.
Tato paměť zrychluje i stahování aktualizací Windows Update - aktualizace se stáhnou pouze jednou a odešlou se na všechny počítače v síti - toto řešení je ideální, pokud nemáte nasazen v síti Windows Server.

GeCon - sdílení souborů
Na GeConovi lze velmi jednoduše vytvořit sdílené složky na jméno uživatele, kam se lze přihlásit pouze po zadání předem nastaveného hesla. Toto vytváření sdíleného úložiště pro uživatele lze vytvářet hromadně pomocí importu uživatelů včetně hesel z TXT souboru. Jména a hesla lze generovat pomocí námi dodávané aplikace. Na každém počítači pak lze mapovat jednotku konkrétního uživatele po zadání jména a hesla. Toto je ideální řešení, pokud uživatelé často přecházejí mezi počítači, díky čemuž mají své soubory stále přístupné z jakéhokoliv počítače v síti.
Sdílené jednotky však lze konfigurovat přesně dle přání zákazníka.

GeCon - tiskový server
Na GeCona je možné připojit USB / LPT / RS232 / LAN tiskárnu, na které lze pak tisknou z jakéhokoliv počítače v síti. Aktuálně pracujeme na funkci, díky které budete moci zobrazit přesný náhled vytisknutých stránek jednotlivými uživateli, včetně datumu a času tisku. Tímto pak lze jednoduše zjistit efektivitu tisku ve firmě / škole.

GeCon - VPN server
GeCon může pracovat i jako VPN server, díky čemuž se uživatelé mohou připojovat do podnikové sítě i z domova nebo ze služební cesty. Tímto způsobem pak mají veškerá data z podnikové sítě (včetně tiskáren, scannerů, IP kamer,...) dostupná odkudkoliv na světě tak, jakoby byli připojeni v podnikové síti.

GeCon - antispam a e-mailový server
Na GeConovi lze provozovat e-mailový server s antispamovým filtrem. Na tento e-mailový server se pak uživatelé připojují pomocí POP3, IMAP, SMTP protokolu ze svých e-mailových klientů nebo pomocí webového rozhraní.

GeCon - firewall a DHCP server
GeCon je schopen blokovat nevyžádané útoky na podnikovou síť díky zabudovanému firewallu. Dále je schopen pracovat v režimu DHCP serveru a obstarat tak přidělování IP adres v síti. Lze i volitelně kofigurovat směrování požadovaných portů na jednotlivé IP adresy v síti (NAT).

GeCon - a mnoho dalších funkcí...
Zajímá Vás funkce, která zde není uvedená? Pak nás prosím kontaktujte! Pokud GeCon funkci opravdu neobsahuje, jsme schopni ji pro Vás vytvořit a implementovat.

info@lizard-sw.com / +420 602 81 82 80 / +420 480 023 855

Hlavní vlastnosti
 • možnost blokování webových stránek pro jednotlivé počítače
 • blokování www stránek, dokonalé blokování Facebooku, blokování porno stránek
 • možnost tvorby skupin PC s různými oprávněními, návštěvníků, zakázaných zón
 • proxy-cache - šetří přenosové pásmo (jedna a tatáž stránka se při 20-ti požadavcích načte pouze jednou a pošle se na všechna PC)
 • blokování ICQ, blokování Skype, blokování dalších komunikačních kanálů
 • blokování Peer-to-Peer sítí (P2P) a torrentu
 • monitorování a vyhodnocování navštěvovaných webových stránek - možnost zasílání e-mailem
 • integrovaný firewall, antivirus, antispam
 • File-Server, FTP, Print-Server,....
 • připraveno pro hostování webových stránek
 • integrovaný VPN server s jednoduchou tvorbou VPN certifikátů
 • DHCP, DNS, gateway server - volitelně
 • každodenní update nebezpečných stránek
 • dohled podnikové sítě a její řízení odkudkoliv na světě
 • jednoduše integrovatelný do jakékoliv stávající sítě
 • PowerPointovou prezentaci si můžete stáhnout ZDE
Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás prosím kontaktovat:
info@lizard-sw.com
Hlavní vlastnosti GeCona...
image

Prezentaci stahujte prosím ZDE

PDF popis ZDE

image
Spolehlivost

Žádné zařízení není schopné obejít HTTP zabezpečení GeCon!

image
Maximální rozšiřitelnost

GeCon je postaven jako modulární systém a lze jej doplnit o další, jakékoliv funkce!

image
Cenově dostupný

GeCon je cenově velmi dostupné řešení, které Vám pomůže ušetřit mnoho nákladů!